Hangary

Wszechstronność hal namiotowych

Hale namiotowe zyskują dużą popularność w wielu branżach gospodarki w Europie i w Polsce, między innymi w rolnictwie i przemyśle, jako obiekty sportowe czy namioty eventowe. Są alternatywą dla wszelkich typów obiektów murowanych, nie tylko ze względu na niższe koszty, lecz także krótszy czas realizacji zlecenia.


Doskonale sprawdzają się we wszelkich gałęziach przemysłowych, między innymi w lotnictwie - jako hangary.

Hale namiotowe to lekki i funkcjonalny hangar lotniczy, ponieważ infrastruktura jest dopasowywana do różnych typów maszyn latających o różnych gabarytach. Dla wielu klientów kluczowy jest czas realizacji inwestycji, który w przypadku hali namiotowej - hangaru będzie wynosił parę tygodni.

Główną funkcją hangaru jest zabezpieczenie samolotów i helikopterów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Obiekty te służą również do przechowywania różnych części konstrukcji samolotu i podwozia. Hangaru to także miejsca, w których prowadzone są prace konserwacyjne i produkcyjne związane z branżą lotniczą. Na tym terenie można organizować i obsługiwać różnorodne wydarzenia lotnicze.


Hale namiotowe wykorzystywane jako hangary to zarówno obiekty cywilne, jak i obiekty wojskowe.

Hale namiotowe są skutecznymi ekonomicznym rozwiązaniem jako całoroczne i tymczasowe hangary.

Najważniejsze aspekty, które warto wziąć pod uwagę przy projektowaniu hal namiotowych jako hangarów:

  1. Rozmiar obiektu: wybór hangaru o odpowiednich rozmiarach, aby zapewnić możliwość wykonania manewrów samolotom oraz innymi pojazdom latającymi.
  2. Konstrukcja hali: przystosowanie do warunków klimatycznych, w których hala będzie montowana, z zagwarantowaną ochroną przed deszczem, śniegiem, wiatrem, promieniowaniem słonecznym, szczególnie, jeśli hangar jest przeznaczony do przechowywania sprzętu ciężkiego. Modułowość konstrukcji umożliwia modyfikację istniejącej hali oraz jej rozbudowę.
  3. Podłoże: zapewniona stabilność hali poprzez wybór odpowiedniego podłoża, utwardzenie go, odwodnienie oraz przygotowanie pod montaż hali.
  4. Odpowiednia funkcjonalność hangarów: wybór niezbędnych systemów oraz infrastruktury np. klimatyzacji, wentylacji, aby zapobiec skraplaniu się wilgoci wewnątrz hali.
  5. Łatwość Montażu i Demontażu: możliwość szybkiego montażu i demontażu to zasadnicza zaletą hali namiotowej. Praktyczne, rozwiązanie, szczególnie w przypadku hangaru tymczasowego, zapewniające garażowanie w trakcie imprez lotniczych.
  6. Oświetlenie: instalacja systemów oświetleniowych i elektrycznych wewnątrz hali to konieczność, zarówno przy garażowaniu samolotów, jak i zabiegach konserwacyjnych
  7. Bezpieczeństwo: materiały oraz akcesoria wykorzystane do produkcji hangarów spełniające właściwe dla danej klasy normy jakościowe; a montaż przeprowadzony przez wykwalifikowanych pracowników.
  8. Regulacje prawne: należy zapewnić zgodność stawianej konstrukcji z lokalnymi przepisami (do weryfikacji w urzędach miasta bądź starostwach powiatowych).


Skavska Hale - Hale namiotowe jako hangary.

Jednym z częstszych zastosowań hal dwuspadowych produkowanych przez SKAVSKA HALE są hale przemysłowe, spełniające funkcje:

  • magazynów
  • hale produkcyjnych
  • hangarów lotniczych,
  • zadaszeń silosów,
  • miejsca składowania odpadów.

Zalety hali dwuspadowych projektowanych przez Skavska Hale:

  • konstrukcje o klasycznej sylwetce oraz zadaszeniem nachylonym pod odpowiednim kątem, zapewniającym bezpieczne i równomierne odprowadzenie wody z opadów deszczu oraz śniegu na dwie strony;
  • wybierane ze względu na praktycznie nieograniczone możliwości powierzchniowe- możliwość określenia wysokości całkowitej hangaru i wysokości ścian bocznych przez inwestora, co jest istotne w przypadku hangarów;
  • konstrukcje główne z kratownicy wyłącznie ze stali konstrukcyjnej o podwyższonej wytrzymałości: S 235 oraz S 355;
  • zadaszenie wykonane z plandeki PCV - trwałej i łatwej w konserwacji;
  • polecane wszędzie, gdzie nie ma możliwości formalnych ustawienia hali łukowej.
Share by: